Mooi dorpsfeest in de hoeve
Geplaatst op 04 jul 2025 om 10:07 uur
tags Activiteiten , Dorpsfeest
door Hen le Duc
Dorpsfeest 2025
In het weekend van 27 t/m 29 juni werd het jaarlijkse dorpsfeest gehouden. Met een divers programma en een opkomst die past bij het dorp, kijkt de organisatie tevreden terug. Het was een geslaagd weekend. Er was veel deelname voor alle activiteiten van donderdag tot en met zondag.
Sportieve activiteiten
Het feest begon op vrijdag met het volleybaltoernooi. In de finale stonden De Maatjes en De Koekoek tegenover elkaar.
Na een gelijkspel in de reguliere speeltijd werd het winnende punt gescoord door De Maatjes.
Zaterdag stond in het teken van de zeskamp. Acht teams deden mee, met in totaal ruim zestig deelnemers. De jongste deelnemer was zes jaar oud, de oudste 65. Team Blauw ging er met de winst vandoor.
Voor de jongste dorpsbewoners was er een versierde fietsenoptocht. Ruim 40 kinderen van obs De Klaeter trokken met hun versierde fietsen door het dorp.
Zaterdagavond trad de band Dawn of Day op in de feesttent. De band bestaat onder andere uit Miriam Postma, zangeres uit De Hoeve.
De feesttent trok zo’n 100 tot 130 bezoekers, een opkomst die past bij het karakter van het feest. „We doen geen promotie van tevoren. Het is echt bedoeld voor het dorp zelf.”
‘Brak ontbijtje’
Op zondag werd voor het eerst in jaren weer een programmaonderdeel toegevoegd. De dag begon met een ‘brak ontbijtje’, met eieren van lokale kippenboer Brak.
Daarna volgde een fietspuzzeltocht. „Voor de eerste keer was de opkomst prima.”De organisatie kijkt alvast vooruit naar volgend jaar.
Dan viert basisschool De Klaeter in De Hoeve haar 150-jarig bestaan. Dat jubileum zal worden gecombineerd met het jaarlijkse dorpsfeest.
Bekijk de fotos in onderstaand album.
Foto's Lenus van der Broek, geert Hoogeveen, Annette Ruiten en Koos Bakker