Dodelijk slachtoffer ballonvaart bij stuiterlanding in de hoeve
Geplaatst op 14 aug 2025 om 21:08 uur
tags Algemeen , Dorpsbelang
door Hen le Duc
Woensdag 13 augustus 2025 stond ons dorp even in het middelpunt van het landelijk nieuws. Aanleiding was een dramatisch ongeluk. Een luchtballonvaart eindigde fataal in het weiland achter de woning van Jacob Bosma aan de IJkenweg 25. Bij de harde landing kwam een 66-jarige vrouw uit Opsterland om het leven en raakten zeker zes mensen gewond, van wie vijf naar het ziekenhuis zijn gebracht waarvan drie met zware verwondingen. Het dodelijk slachtoffer en de gewonden maakten de vaart vanwege een jubileum bij Dierenartscombinatie Gorredijk. Het was een bedrijfscadeau.
Het incident vond rond 21.00 uur plaats aan de IJkenweg. De ballon, met registratie PH-GPH is nog een van de grootste heteluchtballon van Nederland. Deze was omstreeks 20.00 uur opgestegen vanuit Joure met 32 passagiers, een piloot en een copiloot aan boord. Volgens ooggetuigen werd de landing verstoord door een plotselinge windvlaag.
In de eerste berichten werd gesproken over een crash. Monique Hoogeslag, woordvoerder van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart (KNVvL), weersprak deze berichten later op de avond en liet weten dat het toestel al aan de grond stond toen een plotselinge harde wind het meenam.
Hulpdiensten rukten massaal uit. Er werd opgeschaald naar GRIP 1 en Code 10* in verband met het grote incident.
Twee traumahelikopters van het mobiel medisch team uit Amsterdam en Eelde, veertien ambulances, meerdere brandweer en politie eenheden kwamen ter plaatse. Om het werk in het donker mogelijk te maken, werd het weiland verlicht. De luchtvaartpolitie is direct een onderzoek gestart naar de oorzaak van het ongeluk. Daarbij wordt onder meer gekeken naar weersomstandigheden en mogelijke technische factoren.
*Code 10 is een opschaling van de hulpverlening bij een incident met een groot aantal slachtoffers.
Klik op onderstaand album voor meer foto's